Povesti de succes in Aula

Mar 28, 2017

Universitatea de Vest din Timisoara, constienta de nevoia de modelare a generatiei actuale de elevi si de importanta sentimentului de apartenenta la comunitatea academica, deschide seria Povestilor de succes in Aula.

Calitatile distinctive ale generatiei actuale de elevi, nevoia lor de a fi stimulati intelectual, de a se exprima creativ si de a-si comunica liber opiniile, au inspirat restructurarea strategiei noastre de promovare.

Evenimentul isi propune sa faciliteze contactul direct intre elevi si absolventii Universitatii de Vest din Timisoara care au o poveste de spus, descoperiri profesionale de dezvaluit si invataminte de impartasit. Avem convingerea ca aceste intalniri ofera numai oportunitati unice de invatare, dar contribuie totodata la istoria universitatii si la conservarea patrimoniului ei cultural.