Ambasadori la UVT - E.S. dl. José Arturo Trejo Nava, Ambasadorul Mexicului în România

May 31, 2017

UVT a primit vizita E.S. dl. José Arturo Trejo Nava, Ambasadorul Mexicului în România, care a ales universitatea noastră pentru ceremonia de deschidere a Consulatului Onorific al Mexicului în Timișoara. Evenimentul s-a bucurat de prezența președintelui Corpului Consular din Timișoara, dl. Rolf Maruhn, a membrilor Corpului Consular, a reprezentanților autorităților locale, ai mediului universitar, cultural și de business din zona de vest a țării, precum și a rectorului UVT, prof. univ. dr. Marilen Gabriel Pirtea. E.S. dl. José Arturo Trejo Nava a susținut, cu această ocazie, și conferința ”The Challenges of Diplomacy. A Mexican Perspective”.